You are currently viewing Tranzyt 31 X – 5 XI 2023

Tranzyt 31 X – 5 XI 2023

  • Post author:
  • Post category:Tranzyty

Aktualny tranzyt 31 X – 5 XI 2023

Dziś 31.10.2023 r. Słońce wchodzi do bramy 44 a Ziemia do Bramy 24, wnosząc tematy wzorców i racjonalizacji.

Brama 24

Brama 24, Brama Racjonalizacji pobiera inspirację lub zastanawia się nad jakąś myślą, która przyszła z Centrum Głowy i którą uważamy za ważną, a następnie przetwarza w jakiś racjonalny koncept. Kiedy ta nasza myśl nabierze już jakiejś formy można będzie opowiedzieć o tym  innym. Może to trwać w nieskończoność co czasami może doprowadzić nas do  paranoi.

Brama Racjonalizacji jest w obwodzie  indywidualnym co oznacza, że ma ona charakter mutacyjny. Mamy tu do czynienia z naturalnym i spontanicznym procesem transformacji. Zmiany, która wymaga czasu i ciągłego rozważania, analizowania, oglądania czy słuchania czegoś w kółko. Jeśli pozwolimy na taką natułaną transformację, bez prób kontrolowania tego procesu, to odpowiedzi na nasze pytania same do nas przyjdą. Nierzadko w środku nocy a najczęściej w chwilach ciszy, w formie „a-ha!” albo „tak, wiem, teraz już rozumiem!”. Możemy też doświadczać czegoś w rodzaju: Wiem coś w danej chwili, a za chwilę już nie.

Mamy tu do czynienia z presją, żeby wiedzieć i strachem, że nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na nasze dylematy, że nie będziemy wiedzieć na pewno, albo nigdy nie będziemy w stanie wyjaśnić skąd my to wiemy. Te lęki mogą pojawić się kiedy będziemy próbowali podejmować decyzje swoim umysłem.

Ta energia może wzbudzać w nas obsesyjne wręcz dążenie do znalezienia odpowiedzi. Ale kiedy już uświadomimy sobie, co jest możliwe do poznania a co nie jest a także co jest możliwe, ale nie ma dla nas znaczenia, może nam to przynieść poczucie wewnętrznego spokoju.

Więc, w tym tygodniu możemy łatwo  pogubić się w naszych rozmyślaniach. Ale jeśli widzimy, że taki proces nam w czymś pomaga, to nie próbujmy go zatrzymywać. Z drugiej strony jak chcemy oderwać się od uporczywych, nękających nas myśli, to dobrze jest znaleźć sobie jakieś zajęcie,  aktywność fizyczną, która będzie wymagała naszej uwagi. Taka aktywność może skutecznie przekierować naszą uwagę i dać nam przerwę od myślenia, co w efekcie może nas bardziej otworzyć na jakieś ważne informacje, które chcą do nas dotrzeć.

Brama 44

Brama 44 to jedna z najstarszych energii w Bodygrafie. To brama pamięci, miejsce, gdzie przechowywana jest nasza pamięć komórkowa i wzorce, które skutecznie zaspokajały nasze życiowe, materialne potrzeby. Wzorce, które pamiętamy i przekazujemy naszemu Plemieniu,  wzmacniają jego siłę i możliwości przetrwania w świecie.

Głównym motywem Bramy 44 jest przekazywanie informacji. Tutaj mamy coś, co moglibyśmy określić jako plemienną propagandę.

Energia tej bramy pomaga pokonać nam nasze lęki z przeszłości, które czasem mogą objawiać się jako obawa przed powtórzeniem czegoś nieprzyjemnego z przeszłości. Np. przypominają, że głodne dziecko to nie zdrowe dziecko, a bezpieczeństwo materialne i zdrowie idą ze sobą w parze. Chociaż zazwyczaj obawiamy się powtarzających się wzorców z przeszłości i tego, co moglibyśmy zakwalifikować jako “negatywne”, to są też wzorce, które możemy uważać za “pozytywne”.

Nawet jeśli dostrzegamy jakiś niechciany, powtarzający się, wzorzec to zawsze możemy go dostosować, przekształcić, a nawet ulepszyć i stworzyć coś, co jest dla nas pożądane. Chodzi o dostrzeganie wzorców, które przyniosły nam też pozytywne rezultaty w przeszłości i wykorzystywanie tej informacji na naszą korzyść w przyszłości.

Szukamy tu więc sposobu, aby zwrócić uwagę ludzi na potrzebę zmiany i przekonać ich, że mamy coś nowego i ulepszonego, w co warto zainwestować. Jednak nasza obawa w tej bramie polega na tym, że nie będziemy w stanie przekazać naszej wiadomości lub nie przyciągniemy uwagi ludzi, żeby “sprzedać” im coś nowego. Coś co mogłoby zastąpić to co stare.

Ale to nie zawsze musi dotyczyć sprzedaży. To może być związane z próbą poprawienia czegoś w naszym życiu. Ważne jest to, że to nowe musi być wartościowe i lepsze niż wcześniej, w przeciwnym razie, może to spowodować odwrotny skutek. Ludzie mogą stawiać opór i udowadniać, że wcale nie ma wystarczająco dobrego powodu do wprowadzenia zmiany.

Więc co nas czeka w tym tygodniu?

Łącząc obie te energie razem to w tym tygodniu dzięki aktywacji bramy 24 możemy nadmiernie rozmyślać, i wałkować te same wzorce myślenia raz za razem, ale Brama 44  może wpłynąć na to, że będziemy chcieli ewoluować w tych naszych rozmyślaniach i skierować naszą uwagę na rzeczy, które pozwolą dokonać zmian w naszych starych koncepcjach a także wprowadzić jakiś rodzaj mutacji w naszym sposobie myślenia i postrzegania rzeczywistości. Możemy też chcieć wprowadzić coś nowego, ulepszonego w naszym życiu. Coś co uważamy za lepsze dla nas.

Więcej o Human Design czytaj tutaj i tutaj.