You are currently viewing Tranzyt 22–27 I 2024
Tranzyt 22–27 I 2024

Tranzyt 22–27 I 2024

  • Post author:
  • Post category:Tranzyty

Tranzyt 22–27 I 2024

Szczęśliwego Nowego Roku Human Design!

Dzisiaj 22.01.2024 r. Słońce wkracza w Bramę 41, a Ziemia w Bramę 31, wnosząc motywy przycinania tego, co nie jest konieczne w naszym życiu, abyśmy mogli być najlepszym liderem naszego życia.

W Human Design Nowy Rok rozpoczyna się jak zawsze wraz z rozpoczęciem przez Słońce zupełnie nowej podróży wokół Mandali, zaczynając od Bramy 41 „Zmniejszenie” lub miejsca, w którym poprawimy nasze życie, zanim zaczniemy od nowa.

Z osobistego punktu widzenia możemy na to spojrzeć jako na czas, w którym możemy dokonać przeglądu i przyjrzeć się temu, gdzie jesteśmy w swoim życiu, swoim celom i marzeniom, a także poczynić plany na przyszłość. To także czas na ponowną kalibrację, być może odcięcie wszystkiego, co już nie działa, i otwarcie drzwi do rozwoju czegoś nowego.

Temat Bramy 41 i początek nowego cyklu będzie miał większe znaczenie w roku 2024 ze względu na tranzyt Plutona do Bramy 41 – 12 kwietnia 2024 r. Mając Ziemię w Bramie 31, wpływowe przywództwo, widzimy, że to my będziemy najlepszym liderem, jakim możemy być we własnym życiu, a odcięcie starego, zreformowanie i sformułowanie nowego planu gry może naprawdę tchnąć nową energię w naszą trajektorię życiową, a nawet w nasz styl przywództwa, jeśli jest to dla nas ważne.

Jeśli spojrzymy na wykres Nowego Roku Human Design, może nam to dać wgląd w tematy, które mogą się pojawić. Ogólnie rzecz biorąc, wykres noworoczny Human Design zawiera dużo energii pierwszej i piątej linii, która mówi o budowaniu solidnych podstaw, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie oraz o projekcji.

Energia piątej linii sugeruje, że ogólnie praktyczność jest niezbędna. Zamiast więc kupować rzeczy tylko dlatego, że dobrze wyglądają, możemy kupić coś, co wygląda dobrze, ale jest funkcjonalne. Im bardziej praktyczne są nasze oferty, tym będą bardziej atrakcyjne. Mamy też temat projekcji, który może być pomocny w odkrywaniu możliwości, ale tylko wtedy, gdy będziemy mieli jasność, co możemy, a czego nie możemy zrobić.

W tym roku mamy aktywny kanał 10/57 dzięki Wenus w Bramie 10 i Węzłowi Południowemu w Bramie 57. Zapewnia to bardzo intuicyjne środowisko  ale też możliwy lęk o przyszłość. Jest to kanał kreatywny, który może tworzyć środowiska zapewniające bezpieczeństwo lub środowiska miłości, można to porównać do bycia architektem. Może także pozwolić nam zobaczyć, gdzie można wprowadzić ulepszenia, szczególnie w naszym środowisku.

Ponieważ jednak jest to kanał projektowany, bycie uznanym za to, co możemy zaoferować, jest niezbędne, aby wywrzeć jak najlepszy wpływ na kolektyw. Jeśli nie jesteś rozpoznawany i dzielisz się, gorycz może być motywem, który może odepchnąć ludzi.

Ponieważ ta energia jest bardzo kreatywna i mamy tu możliwość pojawienia się Indywidualnej melancholii, pozwolenie swojej energii na przepływ i nie kwestionowanie, dlaczego czujemy się w określony sposób, pomoże nam poradzić sobie z melancholią. Kreatywna ekspresja może być doskonałym narzędziem, które pomoże nam przejść przez cały rok.

Księżyc znajduje się w interesującej linii zwanej „prorokiem”, kluczowym zwrotem jest „zdolność przewidywania i planowania końca przestoju”. Daje to dar wiedzy, kiedy jest najlepszy czas na interakcję i kontakty towarzyskie, aby przekazać nasze przesłanie a nawet może przynieść zdolność widzenia przyszłości.

12/22 to jedyny społeczny, mutujący kanał, który pozwala indywidualnej energii wprowadzić nową i innowacyjną energię do kolektywu, dlatego dobrze jest znać odpowiedni czas, jaki może przynieść Brama 12.4.

Mamy mnóstwo mutacyjnej energii wkraczającej w Nowy Rok i przez cały rok, co wróży, że na świecie pojawią się rzeczy, których nigdy wcześniej nie widziano, zwłaszcza w przypadku węzła południowego w bramie 51. Brama 38 jest również aktywowana, w liniach 1 i 5 przez Merkurego i Marsa. Mars mówi o odporności i harcie ducha, które pozwalają „toczyć dobrą walkę”.

Brama 38 jest czasami nazywana najbardziej mutacyjną bramą Mandali, która ma energię do trzymania się planu i podążania swoją ścieżką, nie ulegając wpływom odwracającym naszą uwagę, ponieważ prowadzi nas nasza wewnętrzna wiedza. Ta energia wymaga, abyśmy czasami „szli sami” i daje nam upór, aby podążać własną ścieżka bez względu na wszystko, ale czasami jest to po prostu upór i waleczność.

Merkury w Bramie 38.1 działa „na szkodę” i może zwiększyć waleczność Bramy 38, więc oszczędzanie energii na godną „walkę” dobrze nam  posłuży. Saturn w Bramie 55.6 wnosi energię autentyczności i troski o siebie, ponieważ możemy wzmocnić innych naszą energią tylko wtedy, gdy sami czujemy się wzmocnieni będąc sobą. To czas, aby być sobą i nie dopasowywać się do oczekiwań innych.

Wenus in Bramie 10.1 mówi o byciu autorytetem w tym, czym staramy się dzielić ze zbiorowością, dlatego konieczne będzie zbudowanie fundamentu i znajomość „swoich rzeczy”. Jeśli udajemy, że wiemy o rzeczach, o których nie mamy pojęcia, istnieje duża szansa, że zostaniemy wypunktowani za naszą nieautentyczność. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku aktywnej Bramy 12, ponieważ energia Bramy 12 potrafi przejrzeć fałsz i nieautentyczność.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to na bardzo intuicyjny rok, który podkreśla autentyczność, nieszablonowe myślenie oraz wyrażanie swojej indywidualności i kreatywności, zwłaszcza że Uran spędza tak dużo czasu w Bramie 8 od czerwca do grudnia 2024 r.

Mam nadzieję, że macie przed sobą piękny rok.

Tłumaczenie ze strony: https://denisemathew.com/blog/f/january-22-2024-human-design-energy-human-design-new-year?blogcategory=Daily+Human+Design+Posts

Jeżeli interesuje cię wpływ planet na nasze warunkowanie i chcesz być na bieżąco z aktualnymi tranzytami zachęcam do dołączenia do grupy na Facebook’u. A jeżeli chcesz rozpocząć swój własny eksperyment z Human Design to już za kilka dni rusza kurs podstawowy: Living Your Design

TAGS: HUMAN DESIGNHUMAN DESIGN PO POLSKUKURS HUMAN DESIGNTRANZYTY PLANET