Human Design

Instrukcja Obsługi Człowieka

Human Design

Copyright Jovian Archive

Spis treści

Human Design to system, który pomaga lepiej zrozumieć siebie. Pozwala nam odkryć kim jesteśmy i jak działamy.

Jest takim narzędziem, które tworzy dla każdego z nas swoją własną mapę. Nazywa tę mapę Bodygrafem.

Działa na dwóch poziomach: świadomym i nieświadomym. Pomaga nam poznać naszą prawdziwą naturę i lepiej radzić sobie z życiem. Możemy dzięki niemu stać się bardziej świadomi siebie.

Human Design łączy różne źródła wiedzy, takie jak astrologia, chiński I-Ching, czakry, kabała, ale także współczesne nauki jak mechanika kwantowa, astronomia, genetyka i biochemia. To taka mieszanka różnych kultur i nauk, która pomaga nam zrozumieć, jak działa nasz świat.

To nie jest system oparty na wierzeniach. To coś, co możemy testować i doświadczać sami.

To narzędzie, które pomaga nam odkryć naszą indywidualność i zrozumieć, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy.

Moglibyśmy porównać nas do komórek w organizmie. Każda komórka ma zapisany w sobie kod genetyczny, z którego można by zbudować cały, kompletny organizm. Jednak każda z nich pełni bardzo wąsko wyspecjalizowaną rolę w tym organizmie. Podobnie jest z nami. Każdy z nas ma  potencjał wszystkiego, a jednak różnimy się od siebie.

Ten system jest właśnie o unikalności każdego z nas.

W czym może Ci pomóc

Human Design może pomóc każdemu z nas w podejmowaniu decyzji właściwych dla nas.

Jeśli:

  • odczuwamy frustrację, złość, gorycz, rozczarowanie,
  • czujemy, że nie jesteśmy zadowoleni ze swojego życia,
  • nie możemy znaleźć spokoju,
  • nie odnosimy sukcesów w pracy,
  • nie mamy relacji, w której się spełniamy,

to jest tak, ponieważ rozwiązujemy nasze codzienne życiowe dylematy za pomocą naszego umysłu.

A podejmowanie decyzji za pomocą umysłu wynika z naszej przeszłości. Tego jak zostaliśmy uwarunkowani w trakcie naszego życia.

Ten głos, który słyszymy w naszej głowie, że mamy  zrobić to czy tamto, nie jest tym, kim jesteśmy. To głos rodziców, nauczycieli, głos społeczności w której żyjemy i wszelkich innych autorytetów, który mówi, co jest dobre, a co złe. To są różne głosy, ale nie nasz.

Human Design pomoże znaleźć własny głos, sposób na podejmowanie decyzji jako my sami, abyśmy mogli znaleźć satysfakcję w swoim życiu, spokój ducha, sukces w pracy i wartościowe relacje, które pomogą nam rozwijać się i realizować nasz osobisty cel w tym życiu.

Human Design

Copyright Jovian Archive

Jak to działa

Naukowo Human Design opiera się na neutrinach.

Neutrina to maleńkie cząstki, które niosą ze sobą nieskończenie małą ilość masy, a ponieważ mają masę, przenoszą informację.

Są one produkowane w gwiazdach (Słońce wytwarza 70% wszystkich neutrin, które docierają do Ziemi). Co sekundę ok. 3 biliony neutrin przelatuje przez każdy cal kwadratowy naszej planety. W rzeczywistości jest to strumień informacji, na który wpływają planety, przez które przechodzi.

W momencie narodzin (oraz ok 88 dni przed narodzinami) strumień neutrin, który właśnie w tym momencie przechodzi przez nas wdrukowuje nam zestaw informacji, które mamy włączone na stałe do końca życia.

Ten nadruk to to, co widzimy na wykresie Human Design

Narzędzia Human Design

Bodygraf

Narzędziem Human Design jest Bodygraf.

To taka mapa, bardzo szczegółowa instrukcja obsługi nas samych. Pokazuje gdzie i jak różnimy się od innych ponieważ każdy z nas jest zaprojektowany  inaczej.

Możemy to porównać do komórek w naszym ciele. Każda komórka ma w sobie genetyczną informację o nas. To tak, jakby w każdej jednej komórce były wszystkie nasze cechy genetyczne. Chociaż każda komórka ma ten sam potencjał, to tylko niektóre cechy są w niej aktywowane na stałe.

Każda komórka ma swoją specjalną rolę, czy to jako komórka mięśniowa, czy krwi. Podobnie jest z ludźmi. Każdy z nas ma swoją unikalną rolę do odegrania.

Human Design

Mandala

Mandala Systemu Human Design składa się z wielu części. Mamy tu koło wewnętrzne i koło zewnętrzne oraz nasz Bodygraf wewnątrz koła. System Human Design jest syntezą wielu różnych elementów.

Wewnętrzne koło zawiera dwanaście znaków zachodniego zodiaku m.in. Barana, Byka, Bliźnięta itd. I są tam, ponieważ w Human Design używamy obliczeń astrologicznych. Koło astrologiczne pokazuje pozycje planet. Wszystko wokół nas to ogromne pole gwiezdne, które stale generuje strumień Neutrin i przenika wszystko co znajdzie na swojej drodze w danym momencie. M.in. planety. Ten strumień Neutrin nie jest tylko energią; niesie ze sobą nieskończenie małą masę. A ta masa wchodzi w reakcję ze wszystkim co napotka na swojej drodze. Kiedy strumień Neutrin przechodzi przez jakąś planetę, w pewnym sensie komunikuje się z nią lub możemy powiedzieć, że ta planeta filtruje strumień Neutrin. Kiedy Neutrina przechodzą przez ludzi, wpływa również na ludzi.

Koło zewnętrzne jest podzielone na 64 sekcje, które reprezentują 64 heksagramy I’Ching (Księgi Przemian). Heksagram jest archetypem informacji, podobnie jak słownik. Te 64 heksagramy są podzielone na 6 linii i w  Human Design są używane jako narzędzie do zrozumienia naszego własnego wdrukowania genetycznego. Każda konstelacja heksagramów ma określone miejsce i miarę łuku w zewnętrznym kole. Koło jest 360-stopniowym okręgiem a każdy heksagram obejmuje przestrzeń 5 stopni; 37 minut i 30 sekund łuku koła. Neutrina przechodzące przez te łuki niosą informacje heksagramów. Jest to pole wdrukowania i kiedy planeta przechodzi przez to pole, Neutrina pochodzące z tego konkretnego pola wdrukowania przechodzą przez planetę. W tym czasie następuje wymiana informacji i Neutrina przechodząc przez to pole i wdrukowuje nam jakość tego heksagramu i konkretnej planety. To wdrukowanie w momencie kiedy się urodziliśmy i ok 3 miesiące przed tym terminem odbija się na nas przez resztę naszego życia i tworzy naszą siłę życiową, którą widzimy, patrząc na nasz Bodygraf.

Najważniejsza rzecz w Human Design znajduje się wewnątrz koła. To nasz Bodygraf. Głos nazwał go Rave, co było jego słowem oznaczającym człowieka.  Bodygraf pozwala nam zobaczyć, jak pole wdrukowania Neutrin odbija się w nas. Bodygraf jest syntezą tych komponentów i jak każda synteza jest ona większa niż suma jej części.

Unikalność

Dzięki temu unikalnemu “wdrukowaniu” stajemy się wyjątkowi. Gdy patrzymy na Bodygraf, widzimy, co nas odróżnia od innych. Jednak nie zawsze żyjemy zgodnie z naszą wyjątkowością, ponieważ każdy niezadrukowany element w naszym Bodygrafie, odciąga nas od naszej prawdziwej natury, od tego kim jesteśmy naprawdę.

Naszym celem jest zachowanie tej naszej wyjątkowości i unikanie stania się takimi jak wszyscy inni. Naszym celem jest żyć zgodnie z naszym własnym przeznaczeniem. Dlatego ważne jest podejmowanie decyzji samodzielnie, korzystając z naszego własnego wewnętrznego autorytetu. To daje nam szansę żyć zgodnie z naszą wyjątkowością i tym kim naprawdę jesteśmy.

Bodygraf jest jak nasza indywidualna mapa, która jest stworzona na podstawie naszej daty, godziny i miejsca urodzenia. Pokazuje nam, jak zastaliśmy zaprojektowani. Wygląda skomplikowanie ale ważne jest abyśmy zrozumieli jak to działa.

Ta mapa zbudowana jest z dróg i tuneli. Czegoś co jest widoczne na powierzchni oraz tego co jest ukryte.

To co świadome - drogi

W Human Design, kiedy patrzymy na Bodygraf, to co jest zaznaczone na czarno, czyli te linie na wykresie  a także zestaw danych po prawej stronie Bodygrafu są jak drogi. Do tych części mamy świadomy dostęp. Można to sobie wyobrazić, jakbyśmy siedzieli na wzgórzu i oglądali drogę, a na niej jeżdżące samochody. Możemy zobaczyć, w jakim kierunku się poruszają.

Każdy z nas się utożsamia się z tym, co widzimy na czarno na Bodygrafie. A to co widzimy to nasza osobowość. To jest to, co myślimy, że jest nami.

I to co nieuświadomione - tunele

Kiedy popatrzymy na drugą stronę, stronę naszego Bodygrafu, widzimy kalkulację wykonaną 88 dni przed urodzeniem. To co pokazuje ta kalkulacja to nasz pojazd biologiczny, nasze ciało. Inaczej mówiąc nasze opakowanie.

I wszystko co jest tu na czerwono jest nie tylko nieświadome ale nie mamy też do tego dostępu. To są tunele. Nie wiemy co jest w tych tunelach, nie wiemy w jakim kierunku wszystko się w nich porusza, nie wiemy czy cokolwiek wyjedzie z tego tunelu a jeżeli nawet, to nie wiemy kiedy.

Kiedy spojrzymy na swój Bodygraf, wszystko co jest na czerwono odrzucimy, wyprzemy. To nie my, nie rozpoznajemy w tym siebie.

Human Design
Human Design

Synteza - jesteś kimś innym niż myślisz

Jesteśmy połączeniem tych dróg i tuneli. Polem kwantowym, które jest większe niż suma jego poszczególnych elementów.

Znamy tylko tą świadomą część siebie, oznaczoną na wykresie na czarno. Ale to co jest wdrukowane nieświadomie, oznaczone na czerwono,  może być widoczne dla innych chociaż my możemy tego nie widzieć. Z czasem możemy rozpoznawać niektóre elementy ale prędzej dowiemy się o ich istnieniu od osób z naszego otoczenia.

Więc nie  ma się co denerwować, kiedy ktoś nam mówi, że jesteśmy tacy to a tacy. To coś co dla nas jest nieświadome inni widzą od razu. Poobserwuj siebie. W końcu to eksperyment.

Human Design po polsku

Human Design

Wg oryginalnego przekazu  Human Design dzieli ludzkość na 4 typy.  Typ wynika z rodzaju aury i dokładnie mamy 4 typy aury. Niektóre typy dzielimy też na rodzaje ale nadal mają taką samą aurę i taką samą strategię działania. Każdy typ ma inne cechy wynikające ze swojej konstrukcji, inną aurę i inną strategię. Te typy to: Generator, Manifestor, Projektor i Reflektor.
Więcej o typach znajdziesz klikając na nagłówek "Typy"

Human Design

Copyright Jovian Archive

Generatorzy to najliczniejsza grupa ludzi. Stanowią ok. 66% populacji Ziemi. Są siłą życiową planety.

Mają otwartą i otaczającą aurę, a ich strategią jest reagowanie na bodźce z zewnątrz, a nie inicjowanie.

Kiedy działają w odpowiedzi, na to co życie im przynosi, i słuchają swojego autorytetu, bedą odczuwać satysfakcję.

Natomiast jeżeli sami coś zainicjują, napotkają opór i frustrację.

Mamy rodzaje generatorów:

  • Zwykły Generator – 36% światowej populacji
  • Manifestujący Generator – 30% światowej populacji

Ich główną różnicą jest to, że Manifestujący Generatorzy mają centrum energii połączone z centrum gardła i dlatego mogą działać szybciej niż Zwykli Generatorzy. Zazwyczaj trudniej jest im nauczyć się działać w odpowiedzi. Mogą być bardziej wydajni, jeśli działają poprawnie, ale często pomijają rzeczy, które uważają, że nie są ważne.

Znani Klasyczni Generatorzy: 

Albert Einstein, Dalajlama, Elvis Presley, Bill Clinton, Meryl Streep, John Lennon, Madonna, James Dean, Lenin, Carl Jung, Oprah Winfrey, Greta Garbo, Margaret Thatcher.

Znani Manifestujący Generatorzy:

Fryderyk Chopin, Marie Curie, Hillary Clinton, Clint Eastwood, Zygmunt Freud, Mahatma Gandhi, Steffi Graf, Maria Antonina, Michaił Gorbaczow, Jimi Hendrix, Papież Jan Paweł II, Janis Joplin, Friedrich Nietzsche, Richard Nixon, Yoko Ono,  Martin Luther King, Vincent Van Gogh.

Manifestorzy stanowią ok. 10% populacji Ziemi.

Ich aura jest zamknięta i odpychająca.

Są jedynym typem, który może zainicjować. Mogą sprawić, że rzeczy się wydarzą.

Nie są tutaj po to, by ich kontrolować. Mają wielki wpływ na innych. Mogą wywoływać u innych nieświadomy strach i dlatego inni próbują ich kontrolować.

Dlatego ich strategią jest informowanie przed podjęciem decyzji lub działaniem, aby inni czuli się bardziej komfortowo. Manifestorzy będący dziećmi powinni pytać o pozwolenie.

Znani Manifestorzy:

Johnny Depp, Richard Burton, George W. Bush, Adolf Hitler, Frida Kahlo, Jack Nicholson, Robert de Niro, Orson Welles i Susan Sarandon, Herbert Von Karajan.

Projektorzy stanowią ok. 22% populacji Ziemi.

Mają skupioną i absorbującą aurę. Ich aura koncentruje się na drugim człowieku. 

Projektorzy nie są tutaj, aby pracować. Są tu aby kierować innymi.

Ich strategią jest oczekiwanie na zaproszenie do działania, ponieważ inni muszą najpierw rozpoznać w nich zdolność do kierowania nimi.

W ten sposób mogą osiągnąć sukces w swoim życiu.

Jeśli nie będą czekać, napotkają opór i rozgoryczenie.

Mamy 3 rodzaje Projektorów:

Energetyczny Projektor – ma zdefiniowane przynajmniej jedno Centrum motoryczne ale nie są one podłączone do Centrum manifestacji.

Mentalny Projektor – nie ma żadnych zdefiniowanych centrów poniżej Centrum Gardła

Klasyczny Projektor – nie ma zdefiniowanych żadnych Centrów motorycznych ale w przeciwieństwie do Projektora Mentalnego ma zdefiniowane Centra poniżej Gardła

Znani Projektorzy:

Królowa Elżbieta II, Mike Jagger, Józef Stalin, Ringo Starr, Osho, Napoleon, Woody Allen, Salvador Dali, Elizabeth Taylor, Fidel Castro, James Joyce, Barbara Streisand, Ulysses S. Grant, Demi Moore, księżniczka Diana, Tony Blair.

Reflektorzy stanowią zaledwie ok 1% populacji Ziemi.

Ich aura jest odporna i samplująca (próbkująca).

Są całkowicie otwarci na świat i innych, dzięki czemu mogą odzwierciedlać otaczający ich świat.

Ponieważ są całkowicie otwarci, ich strategia polega na przeczekaniu cyklu księżycowego przed podjęciem decyzji.

Jeśli działają prawidłowo jako Reflektorzy, są tu po to, aby być zaskoczonym w swoim życiu, w przeciwnym razie będą rozczarowani.

Znani Reflektorzy:

H.G. Wells, Sandra Bullock, Fiodor Dostojewski

Autorytet

Autorytet wewnętrzny to inteligencja naszego ciała, która pomaga nam podejmować właściwe dla nas decyzje. Umysł nie wie, co jest dla nas właściwe, ponieważ jest pod silnym wpływem naszych uwarunkowań. Dlatego podejmowanie decyzji umysłem prowadzi nas do frustracji, złości, goryczy i rozczarowania. Odciąga nas od naszego prawdziwego ja. Nasz umysł jest doskonałym narzędziem, ale jako zewnętrzny autorytet. Może pomóc innym, może ich zainspirować, ale nie do podejmowania naszych decyzji. Mamy 7 rodzajów autorytetu.

Osoba emocjonalna działa poprzez falę emocjonalną. W tym przypadku prawidłowy sposób podejmowania decyzji polega na oczekiwaniu na emocjonalną klarowność.

Twoje motto to nie ma prawdy w teraz. Prawda ujawnia się z czasem. Może minąć jeden dzień, miesiąc, a nawet rok, abyś miał poczucie jasności co do podjętej decyzji.

Osoba z autorytetem sakralnym podejmuje decyzje, słuchając swoich  odgłosów płynących ze swojego brzucha, które wyrażają się np.  aha (dla tak) lub e-e (dla nie). Jest to odgłos lub uczucie, które możemy od razu poczuć, gdy reagujemy na bodziec lub pytanie z zewnątrz.

Autorytet śledziony polega na podejmowaniu decyzji poprzez słuchanie swojego instynktu. Mówi on cicho i nie powtarza się, więc musimy być bardzo czujni i skupieni na teraźniejszości, aby go nie przegapić. To takie jednorazowe przeczucie. Będziemy wiedzieć instynktownie, kiedy coś jest dla nas odpowiednie lub nie.

Mając autorytet w Centrum Ego, jesteś tu po to, by podejmować decyzje płynące z twojej siły woli, twojego określonego centrum motorycznego.

Autorytet własny pochodzi z centrum G, centrum tożsamości i łączy się z centrum gardła. Więc osoby z tym autorytetem są tutaj, aby wyrazić swoją tożsamość. Sposób, w jaki powinni podejmować decyzje, to słuchanie tego, co mówią ze swojej tożsamości. Omawianie swoich decyzji ustnie z innymi osobami, które są neutralne, daje klarowność do podjęcia decyzji.

Osoby z autorytetem zewnętrznym  powinny podejmować decyzje poprzez omówienie ich z innymi. Bardzo ważne jest, aby środowisko, w którym się znajdują, było odpowiednie ponieważ odpowiednie środowisko wprowadzi do ich życia właściwych ludzi.

Ci ludzie są Reflektorami; bez zdefiniowanych Centrów. Muszą mieć zaufanych doradców aby przedyskutować swoją sytuację lub potencjalną decyzję, czekając pełny cykl księżyca.

Słuchając własnej rozmowy na temat potencjalnej decyzji, zyskują jasność.

Centra

Centra są ośrodkami energetycznymi wewnątrz Bodygrafu, które odbierają i przekształcają energię krążącą w naszym ciele. Mamy 9 centrów, które w Bodygrafie zilustrowane są w postaci figur geometrycznych. Każde z nich ma inne cechy i korelację biologiczną. Centra mogą być zdefiniowane, to te zakolorowane na Bodygrafie. W tych miejscach, z których wysyłasz energię do świata. Są też Centra niezdefiniowane lub całkowicie otwarte. To miejsca, które na Bodygrafie pozostają białe. W tych Centrach jesteś odbiornikiem energii ze świata zewnętrznego.

Centrum Głowy to presja na myślenie. Jest to jedno z dwóch centrów nacisku.  Poprzez pytania, wątpliwości i poczucie chaosu skłania do myślenia.

Zdefiniowane Centrum Głowy może być inspirujące dla innych. Kiedy nie próbuje rozgryźć własnego życia, jego perspektywa może przynieść światu informacje.

Niezdefiniowane Centrum Głowy przyjmuje myśli innych osób i wzmacnia je, wywierając niesamowitą presję na własną głowę, aby odpowiedzieć na pytania i zrozumieć rzeczy, które są dla niej bez znaczenia.

Centrum Ajna jest centrum świadomości czyli tego, jak myślisz.

Zdefiniowane centrum Ajna ma stały i niezawodny sposób przetwarzania informacji. Może wydawać się i czuć pewny swoich opinii, koncepcji i teorii. Ma spójny sposób konceptualizacji.

Niezdefiniowane centrum Ajna jest pod presją, aby trzymać się swojej mentalnej opinii. Ale nie mając stałego sposobu myślenia, próbują przekonać wszystkich dookoła,  że są pewni tego co mówią.

Centrum Gardła zajmuje się komunikacją. Gardło jest punktem, do którego zmierza cała energia w ciele. To poprzez to centrum dokonuje się manifestacja, metamorfoza i transformacja.

Zdefiniowane Gardło przemawia w ustalony sposób, ze spójną ekspresją z dowolnego ośrodka energetycznego, z którym jest połączone.

Niezdefiniowane Centrum Gardła nie ma spójnego głosu, co może powodować nerwowość i presję, by mówić. Otwarte gardło może chcieć przyciągnąć uwagę, wyrażając coś lub mówiąc, że zrobi coś (zamanifestuje), aby zmniejszyć presję. Otwarte Gardło może przemawiać wieloma głosami na różne sposoby, o ile nie próbuje tego na siłę.

Centrum G to ośrodek tożsamości. Dotyczy miłości, zachowania i kierunku.

Zdefiniowane centrum G reprezentuje stałe Ja, które zachowuje się i wyraża miłość w spójny sposób. Jest niezawodnym wyrazem jaźni.

Niezdefiniowane centrum G nie ma ustalonej tożsamości i może być zdezorientowane, ponieważ ciągle się zmienia, ponieważ każde środowisko wnosi nową tożsamość. Ciągle szuka miłości i kierunku w życiu.

Niezdefiniowane centrum G nie ma ustalonej tożsamości i może być zdezorientowane, ponieważ ciągle się zmienia, ponieważ każde środowisko wnosi nową tożsamość. Ciągle szuka miłości i kierunku w życiu.

Centrum Ego to centrum naszej siły woli oraz poczucia naszej wartości.

Zdefiniowane centrum Ego jest stworzone do podejmowania zobowiązań oraz wywiązywania się z nich. Ci ludzie mają stałe poczucie własnej wartości.

Niezdefiniowane centrum Ego jest stale zajęte udowadnianiem innym swojej wartości oraz siły woli.

Centrum Splotu Słonecznego to Centrum naszych emocji.

Zdefiniowane Centrum Splotu Słonecznego jest źródłem energii emocjonalnej i działa w postaci fali: od nadziei do bólu i z powrotem. Zdefiniowane centrum emocjonalne potrzebuje czasu, aby osiągnąć klarowność przed podjęciem decyzji.

Niezdefiniowane Centrum Splotu Słonecznego przyjmuje emocje innych,  wzmacnia je i zniekształca. Osoby takie zazwyczaj są miłe wobec innych osób aby uniknąć konfrontacji i prawdy. Nigdy nie powinny ufać temu, jak się czują (emocjom innych) ani pozwalać, by inni wywierali na nich presję emocjonalną.

Centrum Sakralne jest źródłem siły życiowej. Jest to energia reprodukcyjna, podtrzymująca życie.

Zdefiniowane Centrum Sakralne ma zdolność do pracy i kreacji w świecie. Sakral jest motorem działającym w odpowiedzi i regeneruje się poprzez prawidłowe wykorzystanie swojej energii. Jednak może przerodzić się we frustrację, gdy zostanie zmuszony do wykonywania pracy, która nie jest satysfakcjonująca.

Niezdefiniowane Centrum Sakralne oznacza, że taka osoba nie ma stałego dostępu do siły życiowej. Wiele osób z Niezdefiniowanym Centrum Sakralnym przejmuje i wzmacnia energię nie wiedząc kiedy przestać.

Centrum Śledziony dotyczy przetrwania w świecie materialnym. Jest naszym najstarszym i najbardziej pierwotnym centrum świadomości. Centrum Śledziony jest również całkowicie egzystencjalne, co oznacza, że działa tylko w teraźniejszości. Oparta na instynkcie jest czymś, co często określa się mianem intuicji.

Osoby ze Zdefiniowanym Centrum Śledziony mają stały dostęp do dobrego samopoczucia i mogą wiedzieć w danej chwili, jak postępować, aby przetrwać i być zdrowym.

Osoby z Niezdefiniowanym Centrum Śledziony są bardzo wrażliwe i często próbują naprawić swoje lęki, trzymając się tego, co sprawia, że czują się bezpieczniej, niezależnie od tego, czy jest to rzeczywiście zdrowe, czy nie. Spontaniczność nie jest dla nich zdrowa. Nie są tutaj, aby działać w teraźniejszości.

Centrum Korzenia dotyczy presji na działanie. Presja z Centrum Korzenia przenosi energię w górę przez ciało, aby napędzać działanie.

Osoby ze zdefiniowanym Centrum Korzenia są pod stałą presją, aby coś robić. Jest to zdrowa energia, o ile zostanie właściwie przyjęta i wykorzystana.

Niezdefiniowane Centrum Korzenia musi poradzić sobie ze stresem, który pochodzi ze środowiska. Ci ludzie ciągle się spieszą aby pozbyć się presji.

Profil

Profil to kolejny podstawowy element Human Design. Dodaje kolejne elementy do naszego projektu, pogłębiając to, co naprawdę nas wyróżnia od innych. Może być postrzegany jako kostium do odegrania określonej roli. W sumie mamy 12 profili 1/3, 1/4,2/4, 2/5, 3/5, 3/6,4/6, 4/1,5/1, 5/2, 6/2 i 6 /3 opartych na 6 liniach heksagramu. To co opisuje pierwsza cyfra naszego profilu wydaje się nam znajome. To jak sami siebie widzimy. Druga cyfra jest dla nas zupełnie nieświadoma ale widoczna dla innych.

Detektyw – osoba, która studiuje i przygląda się rzeczom dogłębnie. Aby czuć się bezpiecznie potrzebuje wielu szczegółów.

Pustelnik – naturalny talent, potrzebuje czasu w samotności, czeka na powołanie z zewnątrz aby wykorzystać swój talent.

Męczennik – tester, wpada na róże rzeczy i sprawdza jak to działa. Kiedy trójka powie, że coś nie działa, to znaczy, że nie działa.

Oportunista – osoba wpływowa, bardzo komunikatywna, ma dużą sieć przyjaciół, znajomych i współpracowników.

Heretyk – osoba, która przyciąga i wpływa na osoby spoza kręgu znajomych.

Wzór do naśladowania [Role Model] – przez pierwsze 30 lat pełni funkcję 3 linii tj. uczy się na błędach, potem doświadcza życia bardziej jako obserwator,  by w końcu stać się wzorem do naśladowania (po 50 roku).

Copyright 2022  KonsultantHumanDesign.pl Polityka prywatności