Human Design

Instrukcja Obsługi Człowieka

Human Design

Copyright Jovian Archive

Human Design po polsku

Human Design to system samopoznania, który niesamowicie dokładnie opisze Ci kim jesteś. Ciebie jako unikalną istotę.

Nie generalizuje a szczegółowo i precyzyjnie rysuje twoją osobistą mapę. Potrafi wejrzeć w naturę każdego człowieka zarówno na poziomie świadomym jak i nieświadomym.

To narzędzie, które pomoże ci zrozumieć i dostosować się do twojej prawdziwej natury, tego kim naprawdę jesteś, abyś mógł w sposób zrelaksowany radzić sobie z życiem i ostatecznie stać się bardziej świadomym.

System Human Design jest syntezą starożytnych systemów obserwacyjnych astrologii, chińskiego I-Ching, hinduskiego systemu czakr, judaistycznej kabały oraz współczesnych nauk mechaniki kwantowej, astronomii, genetyki i biochemii. To wiedza zebrana z różnych kultur w jednym systemie, ponieważ każda kultura dostrzegła inny aspekt prawdy. Dopiero teraz mamy możliwość poukładać wszystkie puzzle  w całość i zobaczyć mechanikę naszego świata. To nie jest system wierzeń. Jest to logiczny, empiryczny system, w którym możesz sam eksperymentować i sprawdzić, czy to działa, czy nie. W końcu pomoże ci odkryć twoją wyjątkowość

Krótko mówiąc, Human Design to zakodowana matryca życia i świata materialnego. Mówi nam o tym, że nie jesteśmy tacy sami. Chociaż każdy z nas ma  potencjał wszystkiego, to jednak różnimy się od siebie. Ten system jest o unikalności każdego z nas.

W czym może Ci pomóc

Human Design może pomóc Ci podejmować właściwe dla Ciebie decyzje.

Jeśli odczuwasz frustrację, złość, gorycz, rozczarowanie, jeśli czujesz, że nie jesteś zadowolony ze swojego życia, nie możesz znaleźć spokoju, nie odnosisz sukcesów w pracy lub nie masz relacji, w której się spełniasz, to jest tak, ponieważ rozwiązujesz codzienne dylematy życia za pomocą swojego umysłu. A podejmowanie decyzji za pomocą umysłu jest głęboko zakorzenione w uwarunkowaniu twojego dotychczasowego życia.

Głos, który słyszysz w swojej głowie, że masz  zrobić to czy tamto, nie jest tym, kim jesteś. To głos twoich rodziców, nauczycieli, głos twojej społeczności, i wszelkich innych autorytetów, który mówi, co jest dobre, a co złe. To są różne głosy, ale nie twój.

Human Design pomoże Ci znaleźć własny głos, sposób na podejmowanie decyzji jako ty, abyś mógł znaleźć satysfakcję w swoim życiu, spokój ducha, sukces w pracy i znaczące relacje, które pomogą Ci się rozwijać i realizować swój cel w tym życiu.

Human Design po polsku

human design po polsku

Human Design po polsku

Human Design po polsku

Copyright Jovian Archive

Jak to działa

Naukowo Human Design opiera się na neutrinach. Neutrina to maleńkie cząstki, które niosą ze sobą nieskończenie małą ilość masy, a ponieważ mają masę, przenoszą informację. Są one produkowane w gwiazdach (Słońce wytwarza 70% wszystkich neutrin, które docierają do Ziemi). Co sekundę ok. 3 biliony neutrin przelatuje przez każdy cal kwadratowy naszej planety. W rzeczywistości jest to strumień informacji, na który wpływają planety, przez które przechodzi. W momencie narodzin (oraz ok 88 dni przed narodzinami) strumień neutrin, który właśnie w tym momencie przechodzi przez ciebie wdrukowuje ci zestaw informacji, które masz włączone na stałe do końca życia. Ten nadruk to to, co widzisz na wykresie Human Design.

Narzędzia Human Design

Bodygraf

Narzędziem Human Design jest Bodygraf. To taka mapa, bardzo szczegółowa instrukcja obsługi nas samych. Pokazuje w jaki sposób różnimy się od innych ponieważ każdy z nas jest zaprojektowany  inaczej. Jesteśmy jak komórki naszego ciała. W każdej takiej komórce, w jej nukleotydzie zawarta jest cała informacja genetyczna  o nas. Dzięki temu z pojedynczej komórki możemy klonować różne rzeczy. W tym nukleotydzie tylko niektóre aspekty są włączone/wdrukowane na stałe chociaż każda komórka niesie ze sobą cały potencjał człowieka.  Poprzez to specyficzne wdrukowanie ma ona charakterystyczną rolę do odegrania. Może zostać komórką mięśniową, komórką wchodzącą w skład krwi, każdą. Podobnie jest z ludźmi. Każdy z nas ma swoją unikalną rolę do odegrania.

Human Design po polsku

Unikalność

Takie wdrukowanie czyni każdego z nas unikalnym. Patrząc na Bodygraf widzimy co czyni nas różnymi od innych. Mimo, że każdy człowiek jest unikalny to nie każdy żyje swoją unikalnością ponieważ każdy niezadrukowany element w twoim Bodygrafie, każdy receptor odciąga cię od tego kim jesteś.

Nasza strategia polega na utrzymaniu tej naszej unikalności. Inaczej mówiąc unikaniu bycia zhomogenizowanym, jednakowym ponieważ naszym celem jest żyć wg naszego unikalnego przeznaczenia. Strategia dotyczy podejmowania decyzji samodzielnie używając swojego własnego autorytetu. Podejmując decyzje samodzielnie, zgodnie z autorytetem mamy szansę żyć naszą unikalnością. To pozwala nam być przebudzonym i daje każdemu szansę na takie życie jakie jest nam przeznaczone.

Patrząc na Bodygraf widzimy kalkulację naszej indywidualnej konstrukcji na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia. To nasza mapa i ważne abyśmy zrozumieli jak ona działa. Pierwszą rzeczą na jaką należy zawrócić uwagę to fakt, że zbudowana jest ona z dróg i tuneli. Czegoś co jest widoczne na powierzchni oraz tego co jest ukryte.

To co świadome

W Human Design patrząc na bodygraf poniżej wszystko co jest na czarno, po stronie osobowości to są drogi. To oznacza, że do każdej takiej aktywacji mamy świadomy dostęp. To tak jakbyśmy siedzieli na wzgórzu i widzieli z niego drogę, a na niej samochody. Widzielibyśmy w jakim kierunku się poruszają. Każdy z nas identyfikuje się ze swoją osobowością ponieważ osobowość to jest to o czym myślisz, że jest tobą. Kiedy patrzysz na swój bodygraf jedyną rzeczą, z którą się identyfikujesz jest to co jest oznaczone na czarno, twoja osobowość.

I to co nieuświadomione

Kiedy popatrzymy na drugą stronę, stronę naszego bodygrafu, mamy kalkulację wykonaną 88 dni przed urodzeniem. To co pokazuje ta kalkulacja to nasz biologiczno-genetyczny pojazd. Inaczej mówiąc opakowanie. I wszystko co jest tu na czerwono jest nie tylko nieświadome ale nie mamy też do tego dostępu. To są tunele. Nie wiemy co jest w tych tunelach, nie wiemy w jakim kierunku wszystko się w nich porusza, nie wiemy czy cokolwiek wyjedzie z tego tunelu a jeżeli nawet, to nie wiemy kiedy. Kiedy spojrzymy na swój bodygraf, wszystko co jest na czerwono odrzucimy, wyprzemy. To nie my, nie rozpoznajemy w tym siebie.

Human Design po polsku
Human Design po polsku

Jesteś kimś innym niż myślisz

Jesteś syntezą tych dróg i tuneli. Znasz tylko część siebie, tą świadomą. Ale to co jest wdrukowane nieświadomie jest widoczne dla innych. Z czasem możesz rozpoznawać niektóre elementy ale prędzej dowiesz się o ich istnieniu od osób z twojego otoczenia.

Human Design po polsku

Human Design po polsku
Typy

Human Design dzieli ludzkość na 4 typy. Każdy typ ma inne atrybuty, inną aurę i inną strategię. Te typy to: Generator, Manifestor, Projektor i Reflektor.

Human Design po polsku

Copyright Jovian Archive

Generatorzy stanowią ok. 66% populacji Ziemi. Są siłą życiową planety. Mają otwartą i otaczającą aurę, a ich strategią jest reagowanie na bodźce życiowe, a nie inicjowanie. Odpowiadając na to co życie im przynosi, mogą odczuwać satysfakcję. Natomiast jeżeli sami coś zainicjują, napotkają opór i frustrację.

Mamy 2 rodzaje generatorów:

Klasyczny Generator – 36% światowej populacji

Manifestujący Generator – 30% światowej populacji

Ich główną różnicą jest to, że Manifestujący Generatorzy mają centrum energii połączone z centrum gardła i dlatego mogą działać szybciej niż Klasyczni Generatorzy. Zazwyczaj trudniej jest im nauczyć się odpowiadać. Mogą być bardziej wydajni, jeśli działają poprawnie, ale często pomijają rzeczy, które uważają, że nie są ważne.

Znani Klasyczni Generatorzy: Albert Einstein, Dalajlama, Elvis Presley, Bill Clinton, Meryl Streep, John Lennon, Madonna, James Dean, Lenin, Carl Jung, Oprah Winfrey, Greta Garbo, Margaret Thatcher.

Znani Manifestujący Generatorzy: Fryderyk Chopin, Marie Curie, Hillary Clinton, Clint Eastwood, Zygmunt Freud, Mahatma Gandhi, Steffi Graf, Maria Antoninae, Michaił Gorbaczow, Jimi Hendrix, Papież Jan Paweł II, Janis Joplin, Friedrich Nietzsche, Richard Nixon, Yoko Ono,  Martin Luther King, Vincent Van Gogh.

Manifestorzy stanowią ok. 10% populacji Ziemi. Ich aura jest zamknięta i odpychająca. Są jedynym typem, który może zainicjować. Mogą sprawić, że rzeczy się wydarzą. Nie są tutaj po to, by ich kontrolować. Mają wielki wpływ na innych. Mogą wywoływać u innych nieświadomy strach i dlatego inni próbują ich kontrolować. Dlatego ich strategią jest informowanie przed podjęciem decyzji lub działaniem, aby inni czuli się bardziej komfortowo. Manifestorzy będący dziećmi powinni pytać o pozwolenie.

Znani Manifestorzy: Johnny Depp, Richard Burton, George W. Bush, Adolf Hitler, Frida Kahlo, Jack Nicholson, Robert de Niro, Orson Welles i Susan Sarandon, Herbert Von Karajan.

Projektorzy stanowią ok. 22% populacji Ziemi. Mają skupioną i absorbującą aurę. Ich aura koncentruje się na drugim człowieku.  Projektorzy nie są tutaj, aby pracować. Są tu aby kierować innymi. Ich strategią jest oczekiwanie na zaproszenie do działania, ponieważ inni muszą najpierw rozpoznać w nich zdolność do kierowania nimi. W ten sposób mogą osiągnąć sukces w swoim życiu. Jeśli nie będą czekać, napotkają opór i rozczarowanie.

Znani Projektorzy: Królowa Elżbieta II, Mike Jagger, Józef Stalin, Ringo Starr, Osho, Napoleon, Woody Allen, Salvador Dali, Elizabeth Taylor, Fidel Castro, James Joyce, Barbara Streisand, Ulysses S. Grant, Demi Moore, księżniczka Diana, Tony Blair.

Reflektorzy stanowią zaledwie ok 1% populacji Ziemi. Ich aura jest odporna i samplująca (próbkująca). Są całkowicie otwarci na świat i innych, dzięki czemu mogą odzwierciedlać otaczający ich świat. Ponieważ są całkowicie otwarci, ich strategia polega na przeczekaniu cyklu księżycowego przed podjęciem decyzji. Jeśli działają prawidłowo jako Reflektorzy, są tu po to, aby być zaskoczonym w swoim życiu, w przeciwnym razie będą rozczarowani.

Znani Reflektorzy: H.G. Wells, Sandra Bullock, Fiodor Dostojewski

 

Autorytet

Autorytet wewnętrzny to inteligencja naszego ciała, która umożliwia nam podejmowanie właściwych decyzji. Umysł nie wie, co jest dla nas właściwe, ponieważ jest pod silnym wpływem uwarunkowań. Dlatego podejmowanie decyzji umysłem prowadzi nas do frustracji, złości, goryczy i rozczarowania. Odciąga nas od naszego prawdziwego ja. Nasz umysł jest doskonałym narzędziem, ale jako zewnętrzny autorytet. Może pomóc innym, może ich zainspirować, ale nie do podejmowania decyzji. Mamy 7 rodzajów autorytetu wewnętrznego.

Jako osoba emocjonalna działasz poprzez falę emocjonalną. Twój prawidłowy sposób podejmowania decyzji polega na oczekiwaniu na emocjonalną klarowność. Twoje motto to „nie ma prawdy w teraz”. Prawda ujawnia się z czasem. Może minąć jeden dzień, miesiąc, a nawet rok, abyś miał poczucie jasności co do podjętej decyzji.

Jesteś tutaj, aby podejmować decyzje, słuchając odgłosów płynących ze swojego brzucha, które wyrażają się np.  aha (dla tak) lub e-e (dla nie). Jest to odgłos lub uczucie, które możesz od razu poczuć, gdy reagujesz na bodziec lub pytanie z zewnątrz.

Autorytet śledziony polega na podejmowaniu decyzji poprzez słuchanie swojego instynktu. Mówi on cicho i nie powtarza się, więc musisz być bardzo czujny i skupiony na teraźniejszości, aby go nie przegapić. To takie jednorazowe przeczucie. Będziesz wiedział instynktownie, kiedy coś jest dla ciebie odpowiednie czy nie.

Mając autorytet w Centrum Ego, jesteś tu po to, by podejmować decyzje płynące z twojej siły woli, twojego określonego centrum motorycznego.

Twój wewnętrzny autorytet pochodzi z twojego centrum G i łączy się z centrum gardła. Więc jesteś tutaj, aby wyrazić swoją tożsamość. Sposób, w jaki powinieneś podejmować decyzje, to słuchanie tego, co mówisz ze swojej tożsamości. Omawianie swoich decyzji ustnie z innymi osobami, które są neutralne, daje klarowność do podjęcia decyzji.

Twoja decyzja powinna zostać podjęta poprzez omówienie ich z innymi. Bardzo ważne jest, aby poczuć, czy środowisko, w którym się znajdujesz, jest dla Ciebie dobre. Odpowiednie środowisko wprowadzi do twojego życia właściwych ludzi.

Centra

Centra są ośrodkami energetycznymi wewnątrz bodygrafu, które odbierają i przekształcają energię krążącą w naszym ciele. Mamy 9 centr, a każde z nich ma inne cechy i korelację biologiczną. Centra mogą być zdefiniowane - to miejsce, z którego emanujesz energię do świata lub otwarte to miejsca, w których filtrujesz energię ze świata zewnętrznego.

Centrum Głowy to presja na myślenie. Jest to jedno z dwóch centrów nacisku.  Poprzez pytania, wątpliwości i poczucie chaosu skłania do myślenia. Zdefiniowane Centrum Głowy może być inspirujące dla innych. Kiedy nie próbuje rozgryźć własnego życia, jego perspektywa może przynieść światu informacje.

Niezdefiniowane Centrum Głowy przyjmuje myśli innych osób i wzmacnia je, wywierając niesamowitą presję na twoją głowę, aby odpowiedzieć na pytania i zrozumieć rzeczy które są dla ciebie bez znaczenia.

Centrum Ajna jest centrum świadomości czyli tego, jak myślisz. Zdefiniowane centrum Ajna ma stały i niezawodny sposób przetwarzania informacji. Może wydawać się i czuć pewny swoich opinii, koncepcji i teorii. Ma spójny sposób konceptualizacji.

Niezdefiniowane centrum Ajna jest pod presją, aby trzymać się swojej mentalnej opinii. Ale nie mając stałego sposobu myślenia, próbują przekonać wszystkich dookoła,  że są pewni tego co mówią.

Centrum Gardła zajmuje się komunikacją. Gardło jest punktem, do którego zmierza cała energia w ciele. To poprzez to centrum dokonuje się manifestacja, metamorfoza i transformacja. Zdefiniowane Gardło przemawia w ustalony sposób, ze spójną ekspresją z dowolnego ośrodka energetycznego, z którym jest połączone.

Niezdefiniowane Centrum Gardła nie ma spójnego głosu, co może powodować nerwowość i presję, by mówić. Otwarte gardło może chcieć przyciągnąć uwagę, wyrażając coś lub mówiąc, że zrobi coś (zamanifestuje), aby zmniejszyć presję. Otwarte Gardło może przemawiać wieloma głosami na różne sposoby, o ile nie próbuje tego na siłę.

Centrum G to ośrodek tożsamości. Dotyczy miłości, zachowania i kierunku. Określone centrum G reprezentuje stałe Ja, które zachowuje się i wyraża miłość w spójny sposób. Jest niezawodnym wyrazem jaźni.

Niezdefiniowane centrum G nie ma ustalonej tożsamości i może być zdezorientowane, ponieważ ciągle się zmienia, ponieważ każde środowisko wnosi nową tożsamość. Ciągle szuka miłości i kierunku w życiu.

Centrum G to ośrodek tożsamości. Dotyczy miłości, zachowania i kierunku. Określone centrum G reprezentuje stałe Ja, które zachowuje się i wyraża miłość w spójny sposób. Jest niezawodnym wyrazem jaźni.

Niezdefiniowane centrum G nie ma ustalonej tożsamości i może być zdezorientowane, ponieważ ciągle się zmienia, ponieważ każde środowisko wnosi nową tożsamość. Ciągle szuka miłości i kierunku w życiu.

Zdefiniowane centrum splotu słonecznego jest źródłem energii emocjonalnej i działa w postaci fali: od nadziei do bólu i z powrotem. Zdefiniowane centrum emocjonalne potrzebuje czasu, aby osiągnąć klarowność przed podjęciem decyzji. Większość osób poczuje ulgę dowiadując się, że nie ma powodów ich emocjonalnych wzlotów i upadków; to tylko chemia.

Niezdefiniowane Centrum Splotu Słonecznego oznacza, że przyjmujesz emocje innych,  wzmacniasz je i zniekształcasz. Osoby takie zazwyczaj są miłe wobec innych osób aby uniknąć konfrontacji i prawdy. Nigdy nie powinieneś ufać temu, jak się czujesz (emocjom innych) ani pozwalać, by inni wywierali na ciebie presję emocjonalną.

Centrum Sakralne jest źródłem siły życiowej. Jest to energia reprodukcyjna, podtrzymująca życie. Zdefiniowane Centrum Sakralne ma zdolność do pracy i kreacji w świecie. Sakral jest motorem działającym w odpowiedzi i regeneruje się poprzez prawidłowe wykorzystanie swojej energii. Jednak może przerodzić się we frustrację, gdy zostanie zmuszony do wykonywania pracy, która nie jest satysfakcjonująca.

Niezdefiniowane Centrum Sakralne oznacza, że taka osoba nie ma stałego dostępu do siły życiowej. Wiele osób z Niezdefiniowanym Centrum Sakralnym przejmuje i wzmacnia energię nie wiedząc kiedy przestać.

Centrum Śledziony dotyczy przetrwania w świecie materialnym. Jest naszym najstarszym i najbardziej pierwotnym centrum świadomości. Centrum Śledziony jest również całkowicie egzystencjalne, co oznacza, że działa tylko w teraźniejszości. Oparta na instynkcie jest czymś, co często określa się mianem intuicji. Osoby ze Zdefiniowanym Centrum Śledziony mają stały dostęp do dobrego samopoczucia i mogą wiedzieć w danej chwili, jak postępować, aby przetrwać i być zdrowym.

Osoby z Niezdefiniowanym Centrum Śledziony są bardzo wrażliwe i często spędzają dużo czasu próbując naprawić swoje wzmocnione lęki, trzymając się tego, co sprawia, że czują się bezpieczniej, niezależnie od tego, czy jest to rzeczywiście zdrowe, czy nie. Spontaniczność nie jest dla nich zdrowa. Nie są tutaj, aby działać w teraźniejszości.

Centrum Śledziony dotyczy przetrwania w świecie materialnym. Jest naszym najstarszym i najbardziej pierwotnym centrum świadomości. Centrum Śledziony jest również całkowicie egzystencjalne, co oznacza, że działa tylko w teraźniejszości. Oparta na instynkcie jest czymś, co często określa się mianem intuicji. Osoby ze Zdefiniowanym Centrum Śledziony mają stały dostęp do dobrego samopoczucia i mogą wiedzieć w danej chwili, jak postępować, aby przetrwać i być zdrowym.

Osoby z Niezdefiniowanym Centrum Śledziony są bardzo wrażliwe i często spędzają dużo czasu próbując naprawić swoje wzmocnione lęki, trzymając się tego, co sprawia, że czują się bezpieczniej, niezależnie od tego, czy jest to rzeczywiście zdrowe, czy nie. Spontaniczność nie jest dla nich zdrowa. Nie są tutaj, aby działać w teraźniejszości.

Profil

Profil to kolejny podstawowy element Human Design. Dodaje kolejne niuanse do projektu, pogłębiając to, co naprawdę nas wyróżnia od innych. Może być postrzegany jako kostium do odegrania określonej roli. W sumie istnieje 12 profili 1/3, 1/4,2/4, 2/5, 3/5, 3/6,4/6, 4/1,5/1, 5/2, 6/2 i 6 /3 opartych na 6 liniach heksagramu. Opis pierwszej cyfry naszego profilu wydaje się nam znajomy. To jak sami siebie widzimy. Druga cyfra jest dla nas zupełnie nieświadoma ale widoczna dla innych.

Detektyw – osoba, która studiuje i przygląda się rzeczom dogłębnie. Aby czuć się bezpiecznie potrzebuje wielu szczegółów.

Pustelnik – naturalny talent, potrzebuje czasu w samotności, czeka na powołanie z zewnątrz aby wykorzystać swój talent.

Męczennik – tester [taki trial & error], wpada na róże rzeczy i sprawdza jak to działa. Kiedy trójka powie, że coś nie działa, to znaczy, że nie działa.

Oportunista – osoba wpływowa, bardzo komunikatywna, ma dużą sieć przyjaciół, znajomych i współpracowników.

Heretyk – uwodzicielska i atrakcyjna energia, która przyciąga i wpływa na osoby spoza kręgu znajomych.

Wzór do naśladowania [Role Model] – przez pierwsze 30 lat pełni funkcję 3 linii tj. uczy się na błędach, potem doświadcza życia bardziej jako obserwator,  by w końcu stać się wzorem do naśladowania (po 50 roku).

Kontakt:
mail: kontakt@konsultanthumandesign.pl
tel: +48 601 668 271

Znajdź nas

Copyright 2022 Edyta Stolfa KonsultantHumanDesign.pl