You are currently viewing Typy wg Human Design
Typy wg Human Design

Typy wg Human Design

Każdy człowiek rodzi się ze z góry określoną definicją siły życiowej, którą świadomie bądź nie, będzie emanował do końca życia. Czym są i jakie mamy Typy wg Human Design?

Definicja siły życiowej

Definicja siły życiowej to jest to co zostało nam wdrukowane na stałe i będzie nam towarzyszyć przez całe życie. Nie da się tego usunąć czy zmienić. To energia, którą emanujemy do świata. Jesteśmy jak nadajnik tej określonej energii, którą inni odbierają, często również nie świadomie. W Bodygrafie definicja jest oznaczona kolorem czerwonym lub czarnym albo czerwono-czarnym.

Cała reszta, która na naszym Bodygrafie jest niezakolorowana, to miejsca, w których jesteśmy odbiornikami energii innych ludzi. To są miejsca, które nazywamy niezdefiniowanymi. Mamy tu całe spektrum możliwości odczuwania określonych energii w zależności od tego w czyjej aurze się znajdziemy. Są jak puste naczynia, które tymczasowo wypełnią się tym, czym na co dzień nie jesteśmy.

To jak jesteśmy zdefiniowani [czyli miejsca, które są zakolorowane w naszym Bodygrafie] skutkuje jakim typem według Human Design jesteśmy.

W Human Design Typ jest najważniejszym aspektem. Jeśli znamy nasz Typ i jego Strategię możemy odkryć naszą naturę oraz rolę w świecie. A to pozwala na ogromną zmianę w życiu. Oczywiście sama świadomość tego niczego nie zmieni. Aby zobaczyć realny wpływ na nasze życie musimy zacząć żyć zgodnie ze Strategią naszego Typu oraz naszym Autorytetem.

Na bardzo podstawowym poziomie mamy 4 różne Typy ludzi. Biorąc po uwagę, że wg ONZ pod koniec 2022 r. liczba ludności na świecie osiągnęła 8 mld wydaje się, że ten podział jest bardzo generalizujący jak na tak dużą populację. Ale pamiętajmy, że w Human Design każdy Typ ma miliony wariacji. Jednak każdy Typ ma swój bardzo prosty wzór i Strategię, wg której powinien postępować. To tak jakby ktoś wręczył nam teraz podręcznik użytkownika, którego zapomnieli nam dać przy urodzeniu.

W więc czym jest Typ w Human Design?

Typ to tak naprawdę rodzaj aury, którą emanujemy do świata. Definiuje w jaki sposób powinniśmy wchodzić w interakcję ze światem aby unikać oporu w tym co robimy. Typ Human Design nie ma nic wspólnego z typami osobowości w psychologii. To jaki mamy Typ wynika z twardych danych na podstawie, których generujemy nasz Bodygraf. Nie wypełniamy żadnego testu, który możemy w jakikolwiek sposób zmanipulować, wpisać co chcemy. Nie da się przechytrzyć systemu tak aby wyszedł inaczej, według naszego widzimisię. Każdy test osobowości możemy oszukać jeżeli wiemy jak to funkcjonuje. W Human Design nie ma takiej możliwości. Ale też nie ma takiej potrzeby ponieważ każdy Typ jest potrzebny i pełni określoną rolę we wszechświecie.

Jakie mamy Typy wg Human Design?

Mamy cztery Typy. Te Typy to: Generator, Projektor, Manifestor i Reflektor. Wg badań Jovian Archive rozkład w populacji wygląda następująco:

  • Generator ok 66,12%
  • Projektor ok 22,67 %
  • Manifestor 9,80%
  • Reflektor 1,41%

Aura i Rola każdego Typu

Manifestor

Manifestor ma zamkniętą i odpychającą aurę. Jego rolą jest zainicjowanie czegoś. I tyle. Reszta to nie jego sprawa. Chociaż często myśli, że skoro coś rozpoczął to powinien to kontynuować. Ale to zadanie dla innych Typów. Zawsze powinien poinformować przed działaniem innych, tych na których jego decyzja będzie miała wpływ. Jeżeli o tym zapomni skończy się to u niego złością. Gdybyśmy odnieśli jego rolę do gry w siatkówkę to jego rolą byłoby zaserwować piłkę.

Generator

Generator w przeciwieństwie do Manifestora ma aurę otwartą i otulającą. Jego rolą jest praca i budowanie. Ma do tego energię. Ale aby uniknąć oporu i frustracji musi poczekać i zareagować na to co życie mu przyniesie. Ma do tego odpowiednią konstrukcję aby przyciągać do swojej aury wszystko co jest dla niego odpowiednie. Nie jest tutaj aby inicjować, chociaż ze strachu, że nic się nie wydarzy jak sam czegoś nie rozpocznie, wchodzi w nie swoją rolę i najczęściej kończy się to u niego frustracją. Kontynuując analogię do siatkówki jego rolą jest rozgrywanie piłki.

Projektor

Projektorto Typ, który ma aurę bardzo skoncentrowaną i absorbującą. Koncentruje się na jednej osobie w danej chwili. Jego rolą jest kierowanie innymi tak aby najefektywniej wykorzystywali swoją energię. Sam jest Typem nieenergetycznym więc kiedy sam zabiera się za zrobienie czegoś najczęściej nie ma na to energii. Nie jest tutaj aby pracować. Jednak musi pamiętać, że aby skutecznie i z sukcesem kierować innymi musi zostać do tego zaproszonym [wybranym]. Jeżeli sam „wyjdzie przed orkiestrę” i naznaczy siebie kierownikiem dla innych to najpewniej skończy się to u niego uczuciem zgorzknienia. W siatkówce  były trenerem drużyny.

Reflektor

Reflektor to najrzadziej spotykany Typ. Jego Aura jest odporna [jak teflon] i próbkująca. To Typ, który nie ma żadnego zdefiniowanego Centrum a co za tym idzie nie ma nic stałego. Jest w stanie odbijać to czym emanuje środowisko, w którym aktualnie się znajduje. Stąd też pełni podobną funkcję jak kontroler jakości w jakiejś organizacji. Z każdą decyzją musi przeczekać cały cykl księżycowy. W siatkówkowej analogii byłby sędzią w trakcie meczu drużyny Generatorów, trenowanego przez Projektora na boisku, na którym piłkę wybija Manifestor.

Napisz do mnie jeżeli potrzebujesz poznać swoją konstrukcję. Pomogę Ci odczytać Twoją mapę.