You are currently viewing W czym pomoże Human Design
W czym pomoże Human Design

W czym pomoże Human Design

Kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć od osób, które miały odczyt swojego Bodygrafu i poznały  już swoje ustawienia fabryczne: ale co ja mam teraz z tą wiedzą zrobić?

W czym pomoże Human Design?

Jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce?  To wszystko prawda co mówisz ale powiedz co teraz? Co dalej?

Po pierwsze Human Design to narzędzie do poznania siebie, zrozumienia mechanizmów, które nami rządzą i wdrożenia w życie tego co najważniejsze: zachowań (inaczej strategii) dostosowanych do swojego typu oraz kierowanie się własnym autorytetem. Ten krok na początek eksperymentu wystarczy.

To jest proces a nie tabletka przeciwbólowa. To nie maskuje symptomów. Nie usuwa bólu natychmiast. Human Design to dotarcie do źródła swoich problemów. Obnażenie utrwalonych mechanizmów przetrwania, które wcale nam nie służą. Trzeba zobaczyć w sobie to co nie jest nasze a jedynie schematem zapożyczonym od kogoś kto jest lub był dla nas autorytetem. Trzymanie się kurczowo pewnych relacji, pracy czy metod postępowania może działać u kogoś innego ale nie koniecznie u ciebie.

„Życie to najtrudniejszy egzamin.

Wielu ludzi oblewa go ponieważ ściągają od innych a nie wiedzą, że każdy ma inny arkusz egzaminacyjny”

~Jeremy McGilvrey

Aby zobaczyć skutki działania Human Design trzeba pozbyć się małymi krokami wszelkich nabytych w trakcie życia uwarunkowań. Nie wystarczy o tym posłuchać i pokiwać głową: no tak, tak ciekawe a potem wrócić do dawnego życia. Wtedy to będzie tylko taką ciekawostką, mało znaczącym epizodem. Niestety trzeba wykonać pewną pracę.

I tu drugi istotny punkt: tę pracę musisz wykonać osobiście. Nie da się tego zlecić komuś innemu. Twój Konsultant Human Design wskaże ci drogę, postawi na niej drogowskazy, ale nie przejdzie jej za ciebie. Ten proces jest długi. Wymaga ok 7 lat życia w zgodzie ze swoją strategią i eksperymentem czyli tyle ile mniej więcej wymieniają się komórki naszego ciała. Po 7 latach jesteśmy już inną osobą. Dosłownie i w przenośni. Wiem, że to może zniechęcać. 7 lat? Kto by tyle czekał? Długo ale warto.

Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę możesz skorzystać z warsztatów, które przygotowane są z myślą o osobach, które chciałyby bardziej zrozumieć o co chodzi i wesprzeć swój eksperyment. Kolejny warsztat będzie dostępny już niebawem.