You are currently viewing Kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel
Kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel

Kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel

Kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel

To stare przysłowie jest przypomnieniem, że uczenie się jest procesem, który wymaga zaangażowania i determinacji. Uczeń musi być gotowy, aby przyjąć naukę, zanim nauczyciel może mu ją zaoferować.

Kiedy na twojej drodze pojawia się coś na co nie jesteś gotowy przejdziesz koło tego nie zwracając na to uwagi. Tak też było w moim przypadku kiedy pierwszy raz miałam styczność z Human Design.

Całkiem niedawno odkryłam, że Human Design pojawił się w moim życiu znacznie wcześniej niż myślałam. Kiedy przeglądałam stare dokumenty, notatniki, zapiski i inne szpargały aby zrobić porządek i wyrzucić to co już jest nie potrzebne natknęłam się na starą kartkę, na której było napisane:

„Reflektor?”

I nagle przypomniałam sobie, że kilka lat wcześniej słuchałam jakiejś audycji, w której ktoś, nie pamiętam kto, mówił o typach w Human Design. Zastanawiałam się jakim ja jestem typem. Nie wiedziałam jeszcze, że nie muszę tego zgadywać i z łatwością mogę to sprawdzić, szybko i za darmo, generując swój osobisty Bodygraf na stronie Jovian Archive. Być może nie było to powiedziane w tej audycji a może mój umysł skupiony tylko na pewnych rzeczach nie zwrócił na to uwagi. Tak czy inaczej po chwili zastanowienia stwierdziłam, że wg opisu najbardziej pasuje do mnie typ Reflaktora.

Zaciekawiło mnie to na tyle żeby zapisać to sobie na karteczce ale nie na tyle aby dalej szukać i zgłębiać temat. Zapomniałam o tym. To był jeszcze ten okres mojego życia, w którym moja świadomość nie wychodziła poza to co jest widzialne dla moich oczu i słyszalne dla moich uszu. Nie byłam gotowa na ten rodzaj wiedzy. Potrzebowałam przejść jeszcze kilka kroków w rozwoju mojej świadomości żeby stać się na tyle otwartą aby przyjąć i zrozumieć z jakim darem mam do czynienia.

Zajęło mi to kilka lat. Po drodze zgłębiałam różne systemy świadomości ale żaden nie dał mi takiego poczucia:

„a-ha, to tak to jest”

I mimo, że przez pewien czas myślałam, że były to ślepe zaułki to dziś wiem, że bez tych pośrednich kroków nie doszłabym tu gdzie jestem teraz. Jestem wdzięczna, każdej osobie i każdej sytuacji na mojej drodze, w moim życiu, które doprowadziły mnie tu gdzie jestem teraz. Bez tego być może nadal biegałabym jak chomik w kołowrotku w jakiejś korporacji realizując czyjeś cele przyczyniając się do spełnienia czyiś marzeń. I wcale nie twierdzę, że „normalna” praca na etacie jest czymś złym. Po prostu, żyjemy w pewnych cyklach i ten mój „korpocykl” naturalnie zakończył się wraz ze zmianą mojej świadomości. Wiedziałam, że te drzwi muszą się zamknąć aby nowe mogły w pełni się otworzyć. Byłam na to gotowa.

Human Design ponownie pojawił się w moim życiu na moje życzenie. Ot po prostu chciałam wiedziec o co tu do cholery chodzi? Wypowiedziałam takie życzenie na głos i na odpowiedź nie czekałam długo. W ciągu miesiąca tzw. przypadkiem natknęłam się ponownie na audycję o Human Design ale tym razem wyłapałam informację jak można wygenerować swój własny Bodygraf. Co też uczyniłam.

Pamiętam moje pierwsze wrażenie kiedy zobaczyłam jakiś schemat z mnóstwem cyfr, połączeń, kolorów. Nic z tego nie zrozumiałam ale w głębi czułam, że to jest to. Zaczęłam zgłębiać tajniki tego systemu. Chodzić na kursy. Uczyć się samodzielnie z dostępnych materiałów. Eksperymentować z tym czego się dowiedziałam. Żyć tym.

Od tego czasu nie natrafiłam na bardziej logiczny i sensowny system samopoznania chociaż w Human Design nie chodzi o mentalne zrozumienie. Nadal mnie to fascynuje.

Dzisiaj wiem dlaczego wówczas, kiedy pierwszy raz usłyszałam o Human Design pomyślałam, że jestem Reflektorem. Na poziomie świadomym jestem. Nie mam żadnego „świadomego” kanału, przez który na stałe przepływałaby energia siły życiowej. Ale poza tym co jest dla nas widoczne jest jeszcze warstwa podświadoma a my jesteśmy polem kwantowym tego co jest w nas świadome i nieświadome. Dzięki temu w moim przypadku mam obszary, w których emanuję stałą energią do świata. To, co stanowi o tym kim jestem. Jestem Generatorem.

To, co było zaskakujące to fakt, że wielu rzeczy nie byłam świadoma. Ale kiedy usłyszałam, że mam tak i tak to mój umysł zrozumiał, że tak faktycznie jest. Mimo, że sama z siebie tego nie widziałam.

Na wszystko jest czas i miejsce w życiu. Kiedy uczeń jest gotowy pojawia się nauczyciel. Nie ma przypadków.

Are you ready to work?

~the voice