You are currently viewing Wg Human Design Umysł NIE służy do podejmowania decyzji
Human Design Umysł NIE służy do podejmowania decyzji

Wg Human Design Umysł NIE służy do podejmowania decyzji

Wg Human Design Umysł NIE służy do podejmowania decyzji.

Umysł może nam mówić: „muszę zrobić to czy tamto”, ale kiedy dojdzie co do czego, nic nie może zrobić bo nie jest podłączony do żadnego centrum produkującego energię w ciele (motoru).

Jest jak republika bananowa, w której jakiś figurant przydzielony tylko do prowadzenia dokumentacji, badań i pomiarów, staje się przywódcą narodu. I nagle wszystko upada. Tak samo jest z umysłem, który jest jak mały dyktator.

Umysł służy do:

• pomiarów i porównywania

• dzielenia się perspektywami i doświadczeniami

• ma wartość dla innych – wzbogaca i edukuje

• pozwala nam przechowywać historię dla przyszłych pokoleń

• ma zdolność spojrzenia na rzeczy z dwóch stron jednocześnie

Ale fakt, że jest urządzeniem pomiarowym nie oznacza, że ma zdolność do zrobienia czegokolwiek w zakresie tego co mierzy.

Umysł może powiedzieć nam, co się wydarzyło ale nie jest tutaj aby podejmować za nas decyzje. Nie może, ponieważ zawsze widzi dwie strony sprawy i dla każdej ze stron może przygotować równie długą listę argumentów za i przeciw.

Więc kiedy podejmujemy decyzję z poziomu umysłu będziemy z nią żyć do końca życia zawsze już myśląc „Co by było, gdybym zrobił to w ten inny sposób?” ponieważ umysł nie jest w stanie odpuścić tej drugiej strony. Te pytania zawsze tam będą a wszystko to może zamienić się w ból i żal.

Wg Human Design tylko decyzje podjęte zgodnie ze Strategią i Autorytetem odzwierciedlą twoją prawdę i są dla ciebie odpowiednie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaka jest twoja Strategia i Autorytet możesz wygenerować swój Bogygraf tutaj.

Foto: Freepik