You are currently viewing Human Design postanowienia noworoczne – dlaczego nie działają?
Human Design postanowienia noworoczne

Human Design postanowienia noworoczne – dlaczego nie działają?

Human Design postanowienia noworoczne

Oto co twórca Systemu Human Design Ra Uru Hu ma do powiedzenia na ten temat:

„Historia jest pełna kalendarzy. Tak naprawdę historia jest zakorzeniona we wszelkiego rodzaju kalendarzach. Kalendarz gregoriański, na który zwraca uwagę większość świata zachodniego, a także świat biznesu, to świat, który właśnie miał tzw. Nowy Rok, czyli 31 grudnia.

Od chwili, gdy otrzymałem tę wiedzę, rozpocząłem bardzo długi proces starania się, aby jak największa liczba osób zrozumiała, że 31 grudnia, choć jest końcem sekwencji kalendarzowej, nie jest końcem cyklu słonecznego. W końcu jesteśmy planetą całkowicie zależną od łaski słońca, orbitujemy wokół tego słońca i żyjemy w polu uwarunkowanym energią słoneczną.

Kiedy spojrzysz na sposób działania Słońca w kontekście Rave Mandala, jedną z tajemnic i pięknem jest jego integracja z I’Ching oraz głęboki związek I’Ching z tym, co nazywamy genetyką. Zasadniczo, jeśli spojrzysz na 41 Bramę w Mandali, Słońce dotrze do 41 Bramy około 22 stycznia. Będzie to początek Nowego Roku.

Ta 41 Brama jest dość niezwykła. W swoim powiązaniu z genetyką jest to jedyny kodon inicjujący. Jeśli pomyślisz o genetyce jako o zapisie alfabetu, sam początek każdego zdania genetycznego, a właściwie każdego zdania genetycznego, zaczynałby się od 41 Bramy. To zaczyna wszystko.

Kiedy spojrzysz na 41 Bramę w Bodygrafie, zobaczysz zasadniczy cel, jaki się w niej kryje. Od 41 do 30, to Kanał Rozpoznania, który prowadzi do 35-36, Kanału Przemijania, te dwa Kanały tworzą strumień zwany Ludzką Drogą Doświadczalną. Co roku w styczniu, gdy Słońce wkracza w 41 Bramę, inicjujemy nowy ludzki cykl doświadczeń na tej płaszczyźnie.

Od dawna w popkulturze mówi się o porzucaniu postanowień noworocznych i ich wpływie na psychikę ludzi. Pokażę wam etapy tego, co prowadzi do Nowego Roku; innymi słowy, sposób, w jaki kończysz cykl, a zaczyna się on od Słońca w 38 Bramie, Bramie Opozycji.

Etap: Słońce wchodzi do bramy 38

Kiedy Słońce znajduje się w 38 Bramie, wtedy mamy kalendarzowy Nowy Rok. Opozycją 38 Bramy jest 39 Brama, Przeszkoda, która jest energią głęboko prowokacyjną. To energia, która może stwarzać dylematy i sytuacje, a nie energia, która służy do spełnienia.

Możesz rozpoznać, kiedy dojdziesz do końca, ponieważ Brama przed 41 to Brama 60, zwana Ograniczeniem. To jest dopełnienie, czyli koniec cyklu każdego roku, a nie 38 Brama, kiedy mamy kalendarzowy Nowy Rok.

Napięcie. Opozycja 38-39 jest częścią Prawo-kątnego Krzyża zwanego Krzyżem Napięcia. Podczas tak zwanego Sylwestra panuje większe napięcie niż kiedykolwiek.

Etap: Słońce wchodzi do bramy 54

Proces rozpoczyna się od 54 bramy, Panny Młodej, Bramy Ambicji. 54 Brama niesie czwartą linię, która jest głęboko mistyczna: Oświecenie/Zaciemnienie.

W chwili, gdy Słońce wejdzie do 54 bramy, mamy etap, w którym naprawdę musimy patrzeć, i to uważnie. 38 Brama wskazuje nam, czy znaleźliśmy cel w tym życiu, i to nie tyle w życiu, ile w poprzednim cyklu.

W noc sylwestrową tak naprawdę panuje energia, która nie polega na świętowaniu i patrzeniu w przyszłość; chodzi w niej o to, aby spojrzeć wstecz i zobaczyć. Zadziałało? Czy znalazłeś cel? Czy odnalazłeś swojego ducha?

Polaryzacja 38-39 to początek zamykania cyklu i zaczynasz patrzeć wstecz na ten punkt. Czy był jakiś cel? Czy było to coś satysfakcjonującego?

Następnie wchodzimy do bramy 54 z opozycją w bramie 53. To 54, ambicja, transformacja, zaczynają patrzeć w przyszłość. Kim są moi najlepsi sojusznicy? Kim były te istoty, z którymi mogę współpracować, którym mogę zaufać i na których mogę polegać? To klucz do ambicji i transformacji, a jego biegunem jest 53 brama, która dotyczy rozpoczynania rzeczy. W ten sposób cykl rozwija się naturalnie.”

Etap: Słońce wchodzi do bramy 61

Kiedy dojdziesz do Słońca w Bramie 61, Wewnętrznej Prawdzie, a po drugiej stronie, Bramie 62 (proszę o fakty, tylko fakty), spojrzysz wstecz i zobaczysz, czy cel i duch zostały spełnione. Przyglądasz się otaczającym Cię siłom, które były przy Tobie, i tym, które tego nie zrobiły, dzięki czemu możesz położyć podwaliny pod nowy początek.

Następnie spójrz w głąb siebie, czy będzie tam Inspiracja (poprzez Bramę 61): oparta na faktach, oparta na tym, co możliwe, na twoim własnym Autorytecie, na twojej mocy urzeczywistnienia twojego potencjału. Potem dojdziesz do bramy 60 i po prostu odpuścisz, ale my tam dotrzemy.

To klucz do tego tygodnia (61-62), tygodnia myślenia. Tak nam się śpieszy z posunięciem się do przodu, że nie dajemy sobie czasu na ocenę. Czas ocenić! Jeśli przegapiłeś poszukiwanie celu i ducha, jeśli nie spojrzałeś wstecz na te siły, aby zobaczyć, kto był przy tobie, a kto nie, nadszedł czas, aby to zrobić i spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, aby dać sobie to, czego potrzebujesz.

Etap: Słońce wchodzi do bramy 60

Teraz przechodzimy do 60 Bramy Ograniczenia. Chodzi o odpuszczenie, zawsze chodzi o odpuszczenie. Myślę, że jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy dla ludzi, którzy próbują żyć jak oni sami, porzucając pokusy, które cały czas stawia przed nimi umysł. Pozbycie się poczucia niepewności i konieczności samodzielnego zajmowania się sprawami biznesowymi, podczas gdy tak naprawdę to ich po prostu wytrąca z równowagi.

Jak pięknie i spokojnie jest móc odpocząć w sobie i odnaleźć w sobie prawdę. Dotarcie do tego miejsca oznacza odpuszczenie przeszłości, odpuszczenie wszystkiego, a nie tylko po prostu odpuszczenie tego, co nie zadziałało, gotowość do wkroczenia w nowy cykl doświadczeń wraz ze Słońcem wchodzącym do 41 bramy i pójściem dalej.

Ograniczenie jest czymś niezwykłym, ponieważ chodzi w nim o transcendencję. W chwili, gdy możesz zaakceptować ograniczenia, one już nie istnieją. Wszystko dotyczy umysłu i sposobu, w jaki umysł zniekształca pewne rzeczy, przez co czujesz się niekomfortowo w swoim życiu. Jeśli potrafisz zaakceptować ograniczenia tego, kim jesteś i jaki jest, i żyć sobą, jest to piękna rzecz. Wspaniałego roku!”

~RA URU HU

Jeżeli interesuje cię temat Human Design i chcesz go zgłębić to zajrzyj do zakładki z wydarzeniami i sprawdź kiedy rozpoczyna się najbliższy kurs Human Design lub poczytaj w zakładce Human Design lub Artykuły.

Możesz też dołączyć do grupy fascynatów Human Design na Facebook’u

Obraz autorstwa freepik.com