You are currently viewing Human Design oczekiwania vs rzeczywistość
Human Design oczekiwania vs rzeczywistość

Human Design oczekiwania vs rzeczywistość

Kiedy po raz pierwszy trafiasz na System Human Design nie wiesz czego możesz się spodziewać. I zazwyczaj jesteś zaskoczony tym co otrzymujesz. Nie tylko dlatego, że konsultant odczytując twój Bodygraf opowie ci o tobie więcej, niż sam o sobie do tej pory wiedziałeś, ale też dlatego, że nie dostaniesz od niego gotowej ryby. Konkretnego rozwiązania. Odpowiedzi na palące pytania. Dostaniesz wędkę. Rybę musisz złowić sobie sam.

Trafiłeś na Human Design bo szukałeś odpowiedzi, pomocy, ratunku. Nie dlatego, że masz poukładane, idealne życie i ot tak nudziło ci się. Szukałeś bo jest ci niewygodnie z tym co teraz masz. Bo życie nie spełnia twoich oczekiwań. Bo masz mnóstwo ran i traum do uzdrowienia. Bo odwiedziłeś już wielu uzdrowicieli, guru a może nawet byłeś u wróżki. Korzystałeś z wielu różnych rozwiązań, czasem nawet dość dziwacznych i dalej nie czujesz, że znalazłeś. Chodzisz od guru do guru a każdy z nich chętnie próbuje ci pomóc oferując gotowe rozwiązanie. Dostajesz gotową rybę, zjadasz i nadal jesteś głodny. Idziesz ponownie po nową, zjadasz i dalej jesteś głodny. Uleczyłeś jakąś ranę, traumę a za chwilę szambo wybiło w innym miejscu.

Kręcisz się w kółko bo szukasz nie tam gdzie trzeba. Na zewnątrz. A tak naprawdę to wszystkie rozwiązania masz już w sobie. Jedynie musisz nauczyć się je odczytywać. Niestety to nie jest szybki i łatwy proces. Całą pracę musisz wykonać ty sam. To twoje życie. I nikogo bardziej nie obchodzi jak ciebie samego. Chcesz wyjść z błędnego koła poszukiwań gotowej tabletki. Ogarnij się. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

Kiedy ktoś przychodzi na odczyt jego życiowej mapy [Bodygrafu] oczekuje konkretnych odpowiedzi. Wskazówek. Rozwiązania problemu. Co mam z tym zrobić? Co zrobić pytasz. Żyć, po prostu żyć. Ale może bardziej świadomie. Z lekkością. Bez porównywania siebie z innymi. Bez oczekiwań, że życie ułoży się wg twojego wymarzonego scenariusza.

W twojej mapie zapisane są twoje talenty. To co oferujesz światu. Często nie jesteś ich świadomy bo twój umysł skupia się na naprawianiu ciebie. Uważa, że nie jesteś wystarczająco dopasowany do innych. Różnisz się i umysł postrzega to jako niebezpieczeństwo. Uważa, że jesteś nieadekwatny. Walczysz z wiatrakami próbując zrealizować jakiś cel, który wcale nie jest twój. Gdybyś tylko wiedział po co tu jesteś nie marnowałbyś energii na bezsensowną, ciągłą walkę. Co nie oznacza, że walka nie może być twoim przeznaczeniem.

Życie to w pewnym sensie szkoła. Dobrze jest wiedzieć czego masz się tu nauczyć. Jaką wiedzę zdobywasz. Masz wrażenie, że twoje życie to „Dzień Świstaka”. Dlaczego ciągle wpadasz na podobny typ ludzi, powtarzasz podobne zdarzenia? Masz wrażenie, że przyciągasz je jak magnes.

To nie przypadek. To czysta mechanika. Łatwiej to zrozumieć kiedy wiesz co przyciągasz. Relacje nie będą już tak skomplikowane, kiedy zrozumiesz kim jest twój partner, twoi bliscy. I nie chodzi tu o to, że konflikty i nieporozumienia znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ale o to, że obserwując jak działa to od strony mechanicznej nie roztrząsasz już dlaczego on tak powiedział albo dlaczego ona to zrobiła. Ty to wiesz. Tak są skonstruowani.

Możesz kupić sobie popcorn, usiąść wygodnie jak w kinie i obserwować swoje życie. Po to tu jesteś. Niczego nie musisz. Nie masz nic do osiągnięcia. Kiedy już wszystko rozumiesz możesz się wyluzować. Nigdy nie jest za późno.

I pamiętaj. Human Design nie daje gotowych rozwiązań i odpowiedzi na pytanie jak mam żyć. Żyj jak chcesz. Dostaniesz za to kompas i mapę. Instrukcję obsługi siebie samego. Nie będziesz potrzebował ciągle wracać po kolejną znieczulającą tabletkę. Ty jesteś odpowiedzialny za to co robisz w swoim życiu.

W pewnym sensie nie mamy zbyt dużego wpływu na to co się zadzieje. Jesteśmy zaprogramowani. Nasza ścieżka jest wytyczona i nasze wewnętrze mechanizmy próbują nas utrzymać na naszej drodze. Chociaż nasz umysł uważa, że kontroluje nasze życie i wie dokąd iść. Ale często błądzi jak ślepy we mgle.  Zastanów się, gdyby to od twojego świadomego umysłu zależał twój wdech i wydech jak długo byś przetrwał? Poddaj się. Twoja Strategia i Autorytet skierują cię na właściwą dla ciebie drogę. Tylko musisz wiedzieć jaką masz strategię i gdzie jest twoje centrum dowodzenia. Human Design odpowie ci na to pytanie.

Tutaj wygenerujesz swoją mapę. Jeżeli potrzebujesz pomocy w odczytaniu napisz do mnie.