You are currently viewing Bodygraf
Bodygraf

Bodygraf

Dane do Bodygrafu

Do wygenerowania Bodygrafu potrzebne są dwa obliczenia. Zaczynamy od daty, miejsca i dokładnego czasu urodzenia każdej osoby, aby ustalić Osobowość lub obliczenia urodzeniowe. Po wprowadzeniu danych urodzenia do oprogramowania generującego twój Bodygraf program automatycznie oblicza drugi zestaw danych, obliczenia prenatalne lub Ciała.

Obliczenia Bodygrafu

Obliczenia natalne lub Osobowości (w czarnej kolumnie) są oparte na momencie urodzenia, a obliczenia prenatalne lub Ciała (w czerwonej kolumnie) są oparte na czasie około 88 dni (lub dokładnie 88 stopni słonecznych) przed rzeczywistymi narodzinami. Na  własnym wykresie zobaczysz, że masz zarówno datę urodzenia Ciała, jak i datę urodzenia Osobowości. Ponieważ oba obliczenia opierają się na momencie Twoich narodzin, nie ma znaczenia, czy byłeś dzieckiem urodzonym o czasie, wcześniakiem czy urodzonym przez cesarskie cięcie.

Dwa zestawy obliczeń są zapisywane na twoim wykresie jako kolumna Ciała (na czerwono) i kolumna Osobowości (na czarno). Numery bram wskazują, które heksagramy zostały aktywowane, a symbole wskazują, która planeta znajdowała się w strumieniu neutrin tego heksagramu. Numery bram są również zapisane w centrach Bodygrafu. Na wykresie możesz zobaczyć, gdzie znajdują się bramy Ciała i Osobowości. Położenie bram w Bodygrafie nie zmienia się; są zawsze w tym samym miejscu dla wszystkich. Zmienia się to, które konkretne bramy są aktywowane przez planety w momencie każdego obliczenia.

Co znajdziemy na Bodygrafie

Patrząc na wygenerowany Bodygraf możemy odczytać nasz Typ, Strategię, Autorytet, Profil, Krzyż Inkarnacji i wiele innych informacji. Jednak najlepiej zgłosić się do profesjonalnego Analityka, który będzie wiedział jak zsyntezować informacje, które zostały wygenerowane. Owszem, można już znaleźć dużo informacji w Internecie jednak ilość elementów składowych może być przytłaczająca i czasami trudno samemu rozeznać się, która z tych informacji jest dla nas najistotniejsza.

Kiedy rozumiesz swój Typ, Strategię i Autorytet i praktykujesz to w swoim życiu to w zasadzie mógłbyś na tym poprzestać aby zobaczyć efekty. Nie od razu. To jest proces nie tylko mentalny ale przede wszystkim zachodzi w naszym ciele. Nasze komórki wymieniają się przez siedem lat ale już po 3,5 roku można zauważyć różnicę kiedy połowa naszych komórek a w raz z nimi nasza pamięć zapisana w płynie komórkowym odnowiła się.

Jednak z doświadczenia wiem, że trafność tego systemu nie pozwala zatrzymać się na tym i nasz umysł bardzo chce wiedzieć więcej. Próbując to samodzielnie ogarnąć można się pogubić. Po angielsku jest takie powiedzenie “analysis paralysis”. Bardzo trafne w tym przypadku.

Jak powinien wyglądać odczyt Bodygrafu zgodnie “ze sztuką”

Kiedy więc po pewnym czasie samodzielnego zgłębiania zdecydujesz jednak, że potrzebujesz wsparcia to warto wiedziec czego oczekiwać, czyli jak ma wyglądać odczyt Bodygrafu wg wskazówek ze szkoły, którą założył Ra Ur Hu.

Odczyt Bodygrafu to spotkanie, na którym analityk w trakcie spotkania na żywo przedstawi konkretne punkty wg ustalonego protokołu. Czego zatem powinieneś oczekiwać? Przede wszystkim wyjaśnienia jak funkcjonuje twój Typ, jak podejmować decyzje zgodnie ze Strategią i Autorytetem, Sygnaturę czyli po czym poznasz, że jesteś na właściwej drodze albo, że z niej zboczyłeś. Definicje (to co zakolorowane w Bodygrafie) wg konkretnej kolejności, które wskażą twoje talenty, znaczenie planet przy konkretnej aktywacji, omówienie miejsc potencjalnego warunkowania, jak wchodzisz w interakcję ze światem, jaką masz osobowość i i co to dla ciebie oznacza oraz jaki jest twój cel życiowy. Poza tym są elementy, na które w zależności od twojej konstrukcji analityk powinien zwrócić uwagę.

Odczyt Bodygrafu co do zasady ma “dotrzeć” do twojego ciała ale nie powinien ignorować twojego umysłu ponieważ jeżeli nie zrozumiesz któregoś z elementów będzie stawiał opór. Dlatego kiedy masz wątpliwości masz prawo dopytać co to oznacza i oczekiwać wyjaśnienia.

…i jak nie powinien wyglądać

Czasami możemy spotkać się z “pisemnymi’ odczytami. Jeżeli dostaniesz coś co wygląda jak przedruk z podręcznika wybranych fragmentów to zdecydowanie nie o to tu chodzi. Wszak czytać każdy umie. Nawet jeżeli ktoś nie zna angielskiego to równie dobrze może sam sobie wrzucić tekst do translatora internetowego. Upewnij się co dostaniesz.

Jeżeli temat zainteresuje cię bardziej i zechcesz zgłębić go na kursie to zajrzyj do zakładki wydarzenia i sprawdź kiedy rozpoczyna się kolejna edycja

Artykuł napisany w oparciu o wiedzę z Międzynarodowej Szkoły Human Design IHDS.